Site preloader
blancoptik.sk

Meranie zrakovej ostrosti

Kvalifikovaný optometrista

Naša kvalifikovana optometristka využíva moderné meracie prístroje a poskytne vám kompletné a odborné poradenstvo v starostlivosti o váš zrak.

Objednávky merania

Na meranie zraku je potrebné sa vopred telefonicky objednať.
DK objednávky +421 901 777 715
RK objednávky +421 919 191 917

Očné choroby

Ak má optometrista počas vyšetrenia podozrenie na inú zdravotnú komplikáciu vašich očí, odporučí vám návštevu očného lekára.

Korekcia zraku

Podľa výsledkov merania vám naša optometristka odporučí korekciu zraku na základe odskúšania korekcií, ktorá vám najviac vyhovuje.

Preventívne kontroly

To, že už dioptrické okuliare nosíte znamená, že treba dbať o zrak a preventívne si ho dať skontrolovať aspoň raz za rok. Ak si vašu poslednú návštevu u nás pamätáte len matne, je na čase nás prísť navštíviť.

Poradenstvo

Po vykonaní merania zraku vám naše asistentky rady pomôžu vybrať okuliarový rám, ktorý vám sadne ako uliaty.

Ak nosíte kontaktné šošovky, prosím, nemajte ich nasadené aspoň hodinu pred návštevou optometristu, aby mohla byť presnosť merania čo najvyššia.

Priebeh merania zraku

  • Pred samotným vyšetrením absolvujete krátky vstuopný rozhovor, je dôležité, aby sa o vás optometrista dozvedel čo najviac – o predošlej skúsenosti s okuliarmi/šošovkami, o životnom štýle, namáhaní očí, styku s modrými obrazovkami a pod.

 

  • Ďalším krokom si optometrista zmeria váš zrak na automatickom refraktometri. Tieto hodnoty sú však iba orientačné.

 

  • Po prístrojovom meraní zraku nasleduje precízne zisťovanie vašich dioptrií. Pomocou skúšobného rámu a okuliarových šošoviek s rôznymi dioptriami určí optometrista presné dioptrické hodnoty vašich očí, ktoré vám najlepšie sedia a korigujú videnie. Vďaka svojej odbornosti dokáže odhaliť všetky refrakčné chyby, ako sú krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus.

 

  • Na základe vykonaného merania a slúšania získate presné údaje o stave svojho zraku. Ak má optometrista počas vyšetrenia podozrenie na inú zdravotnú komplikáciu vašich očí, odporučí vám návštevu očného lekára.

 

  • Podľa výsledkov merania vám optometrista navrhne najvhodnejšie individuálne riešenie. Podľa vašich aktivít a životného štýlu vám odporučí, či zvoliť okuliare alebo kontaktné šošovky, či ich používať celý deň, alebo len príležitostne.