Site preloader
blancoptik.sk

Dezinfekcia okuliarov ako prevencia Covid-19

  • by: blancoptik
  • 29. novembra 2020

Koronavírus a vaše okuliare

Uvedomili ste si, že Vaše okuliare môžu prenášať infekcie, ako je COVID-19, do našich očí, nosa a úst? Je to tak preto, lebo infekcie – rovnako ako mikróby – sa účinne prenášajú z faktorov životného prostredia na naše ruky a potom z našich rúk na naše okuliare.

Výskum preukázal, že COVID môže zostať na sklenených povrchoch až 9 dní! V tom čase budú naše okuliare v kontakte s očami, nosom alebo ústami, a tak sa pokračuje v infekčnom cykle.

Riziko je vyššie u osôb s presbyopiou, ďalekozrakosťou súvisiacou s vyšším vekom, ktorá má výrazný vplyv na tých, ktorí majú 40+ rkov. Presbyopi, ktorí nosia okuliare na čítanie, si ich zvyčajne opakovanie nasadia a zložia až niekoľkokrát ze deň.

Čo nepoužívať pri čistení okuliarov?

Odporúčame sa vyhnúť čistiacim prostriedkom s obsahom izopropylalkoholu, ktorý môže vaším špinavým sklám ešte viac uškodiť. Tiež nepoužívajte na čistenie  prírodnú citrónovú šťavu alebo ocot, pretože možu spôsobiť koróziu kovových častí a tiež môžu poškodiť povrchovú úpravu niektorých materiálov, najmä plastu.

Ako bezpečne dezinfikovať okuliare?

Musíte sa vyhnúť domácim čistiacim prostriedkom na sklo, pretože obsahujú syntetické lástky, ktoré môžu poškodiť určité povrchy šošoviek.

Jar a teplá voda vyčistia šošovky okuliarov, eliminujú mikróby a infekcie a sú šetrné ku okuliarom všetkých materiálov.

Po umytí okuliare osušte tkaninou z mikrovlákna.

Okrem umývania okuliarov, dbajte aj o hygienu rúk, spoločne vám zaručia, že vaše okuliare budú bez choroboplodných zárodkov a infekcií, ktoré sa môžu od šošovky alebo rámu okuliarov rozšíriť na vašu tvár alebo do očí.

Utierky na okuliarové šošovky

Napustené obrúsky na okuliare sú vynikajúce na čistenie okuliarov, rovnako ako aj obrazovky mobilného telefónu, tabletu a počítača.

Odstraňujú z vašich okuliarov mikroorganizmy a choroboplodné zárodky a čistia bez toho, aby zanechali šmuhy alebo zvyšky nečistôt.

Čistiace obrúsky sú dostatočne intenzívne na to, aby eliminovali škvrny, a zároveň sú dostatočne jemné, aby nepoškriabali vaše šošovky okuliarov.

V skratke:

  • nepoužívať na čistenie okuliarov izopropylalkohol
  • okuliare čistiť vlažnou vodou s jarou
  • okuliare po umytí sušiť handričkou z mikrovlákna
  • čistiace obrúsky na cesty, do auta

Leave a comment